Δευτέρα, 4 Απριλίου 2016

Πρωταθλητές ΕΠΣ Δυτικής Αττικής 2004-2016

Α' Κατηγορία



2003/04 ΑΟ Πανελευσινιακός
2004/05 Αίας Παραλίας Ασπρόπυργου
2005/06 Άτταλος Nέας Πέραμου
2006/07 Αίας Παραλίας Ασπρόπυργου
2007/08 ΑΟ Αστέρας Μαγούλας
2008/09 ΑΟ Πανελευσινιακός
2009/10 Αίας Παραλίας Ασπρόπυργου
2010/11 ΑΟ Μανδραϊκός
2011/12 ΑΟ Πανελευσινιακός
2012/13 Άτταλος Νέας Περάμου
2013/14 Άτταλος Νέας Περάμου
2014/15 ΑΠΟ Ακράτητος
2015/16 AO Ζωφριάς

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής





Πρωταθλητές ΕΠΣ Φωκίδας 1986-2016

Α' Κατηγορία:
1985/86 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
1986/87 ΑΣ Ησαΐας Δεσφίνας 
1987/88 ΑΣ Φωκικός Άμφισσας 
1988/89 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
1989/90 ΑΣ Φωκικός Άμφισσας 
1990/91 ΑΣ Ησαΐας Δεσφίνας 
1991/92 ΑΣ Διαγόρας Πολυδρόσου 
1992/93 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
1993/94 ΑΣ Διαγόρας Πολυδρόσου 
1994/95 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
1995/96 ΑΣ Διαγόρας Πολυδρόσου 
1996/97 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
1997/98 ΑΣ Φωκικός Άμφισσας 
1998/99 Δωρικός Νέας Δωρίδος
1999/00 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
2000/01 ΑΣ Φωκικός Άμφισσας 
2001/02 ΑΣ Φωκικός Άμφισσας 
2002/03 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
2003/04 ΑΣ Ανδρούτσος Γραβιάς 
2004/05 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
2005/06 ΑΣ Φωκικός Άμφισσας 
2006/07 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
2007/08 Κεχαγιάς Προσηλίου
2008/09 Απόλλων Ευπαλίου 
2009/10 Δωρικός Νέας Δωρίδος 
2010/11 ΑΣ Διαγόρας Πολυδρόσου 
2011/12 Οδυσσέας Ανδρούτσος
2012/13 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
2013/14 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 
2014/15 Απόλλων Ευπαλίου 
2015/16 ΑΣ Αστέρας Ιτέας 








Πρωταθλητές ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής 2004-2016

Α' Κατηγορία:


2003/04 ΑΟ Κορωπί
2004/05 ΑΠΟ Κεραυνός Κερατέας
2005/06 ΑΠΣ Πρωτέας Παλαιάς Φώκαιας
2006/07 ΑΠΟ Αήττητος Σπάτων
2007/08 ΑΣ Ολυμπιακός Λαυρίου
2008/09 ΠΑΣ Ωρωπού
2009/10 ΑΟ Τριγλία Ραφήνας
2010/11 ΑΟ Κυανούς Αστήρ Βάρης
2011/12 ΑΠΟ Νικολακάκης
2012/13 ΑΠΟ Θύελλα Ραφήνας
2013/14 Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου
2014/15 ΑΠΟ Θύελλα Ραφήνας
2015/16 ΑΠΟ Θύελλα Ραφήνας




Πρωταθλητές Πέλλας 1972-2016

Α' Κατηγορία:

1971/72 ΑΠΟ Αλμωπός Αριδαίας
1972/73 ΑΣ Άρης Παλαιφύτου
1973/74 ΑΣ Απόλλων Κρύας Βρύσης
1974/75 ΑΣ Απόλλων Κρύας Βρύσης
1975/76 ΑΣ Εδεσσαϊκός
1976/77 ΑΣ Εδεσσαϊκός
1977/78 ΓΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
1978/79 ΑΣ Νίκη Αξού
1979/80 ΠΑΟΚ Αραβησσού
1980/81 ΑΣ Αετός Σκύδρας
1981/82 α) ΑΣ Απόλλων Κρύας Βρύσης

β) ΑΣ Ελπίδα Έδεσσας
1982/83 ΑΣ Εθνικός Γιαννιτών
1983/84 ΑΣ Νίκη Αξού
1984/85 ΑΣ Άρης Προφήτη Ηλία
1985/86 ΑΣ Απόλλων Κρύας Βρύσης
1986/87 ΑΣ Αετός Σκύδρας
1987/88 ΑΠΟ Αλμωπός Αριδαίας
1988/89 α) ΑΣ Αετός Σκύδρας

β) ΑΣ Απόλλων Κρύας Βρύσης
1989/90 α) ΑΣ Νίκη Αξού

β) ΑΣ Άρης Προφήτη Ηλία
1990/91 α) ΑΕΣ Αριστοτέλης Λουτροχωρίου

β) Ολυμπιακός Γαλατάδων
1991/92 α) ΑΣ Εθνικός Γιαννιτών

β) ΑΣ Αετός Σκύδρας
1992/93 α) ΑΣ Φίλιππος Γιαννιτσών

β) ΑΣ Αετός Σκύδρας
1993/94 ΑΣ Άρης Παλαιφύτου
1994/95 ΑΣ Άρης Προφήτη Ηλία
1995/96 Ήρακλης Έδεσσας
1996/97 ΑΣ Άρης Παλαιφύτου
1997/98 Δόξα Μανδάλου
1998/99 ΑΣ Νίκη Αξού
1999/00 ΑΠΟ Αλμωπός Αριδαίας
2000/01 ΑΠΟ Αλμωπός Αριδαίας
2001/02 Μαύροι Αετοί Παραλίμνης
2002/03 ΑΣ Εδεσσαϊκός
2003/04 ΓΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
2004/05 ΑΣ Απόλλων Κρύας Βρύσης
2005/06 ΑΣ Εδεσσαϊκός
2006/07 Ολυμπιακός Γαλατάδων
2007/08 ΑΣ Αετός Σκύδρας
2008/09 ΑΣ Εδεσσαϊκός
2009/10 Μέγας Αλέξανδρός Μυλοτόπου
2010/11 ΠΑΟΚ Γιαννιτσών
2011/12 Μέγας Αλέξανδρός Μυλοτόπου
2012/13 ΑΠΟ Αλμωπός Αριδαίας
2013/14 Ολυμπιακός Γαλατάδων
2014/15 ΑΣ Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης
2015/16 ΑΠΟ Αλμωπός Αριδαίας


Σημείωσεις:
* Σε ορισμένες Περιόδους το Πρωτάθλημα διεξήχθη σε 2 Ομιλούς. Με έντονο Χρώμα σημειώνεται η Υπερπρωταθλήτρια Ομάδα (όπου μου είναιγνωστή)

* Την Περίοδο 2014/15 Πρωταθλήτρια ανακυρύχθηκε η Ακαδημία Κρύας Βρύσης, αλλά στα μπαράζ Ανόδου αγωνίστηκε με την Νέα Ονομασία ΑΣ Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης







Πρωταθλητές ΕΠΣ Ξάνθης 1979-2016

A' Κατηγορία




1978/79 Κεσσάνη Ερασμίου 1955
1979/80 Ατρόμητος Χρύσας
1980/81 Κεσσάνη Ερασμίου 1955
1981/82 Ερμής Μάνδρας
1982/83 Ελπίδα Β'52 Γενισέας 
1983/84 Ατρόμητος Χρύσας
1984/85 Ελπίδα Β'52 Γενισέας 
1985/86 Παύλος Μελάς Κουτσού
1986/87 Ελπίδα Β'52 Γενισέας 
1987/88 ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης
1988/89 Κεσσάνη Ερασμίου 1955
1989/90 Ελπίδα Β'52 Γενισέας 
1990/91 Ασπίδα Πηγαδίων
1991/92 Διαγόρας Νέας Κεσσάνης
1992/93 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης
1993/94 Διαγόρας Νέας Κεσσάνης
1994/95 Ελπίδα Β'52 Γενισέας 
1995/96 ΑΠΟΞ Ξάνθη
1996/97 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης
1997/98 ΑΠΟΞ Ξάνθη
1998/99 Κεραυνός Λευκόπετρας
1999/00 Αναγέννηση Θαλασσιάς
2000/01 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης
2001/02 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης
2002/03 Α Όμιλος: ΑΕ Κοτύλη

Β Όμιλος: Δόξα Ξάνθης
2003/04 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης
2004/05 Απόλλων Διομήδειας
2005/06 ΑΠΟΞ Ξάνθη
2006/07 ΑΠΟΞ Ξάνθη
2007/08 Εχίνος Σπόρ
2008/09 ΑΠΟΞ Σκόντα Ξάνθης

Super Extra
2009/10 ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου
2010/11 Ηρακλής Νέου Ζυγού
2011/12 Αστήρ Μαγικού

A' Κατηγορία
2012/13 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης
2013/14 Άρης Αβάτου
2014/15 Άρης Αβάτου
2015/16 ΑΟ Ορφέας Ξάνθης


Σημειώσεις:
* Την Περίοδο 2002/03 το Πρωτάθλημα διεξήχθη σε 2 Ομίλους (Κανονική Περίοδο), και στην συνέχεια η 4 πρώτες απο κάθε Όμιλο έπαιξαν για την Άνοδο, με τελική Νικήτρια την Ομάδα της Δόξας Ξάνθης.

* Απο την Περίοδο 2009/10 μέχρι και την Περίοδο 2011/12 η Ανωτέρα Κατηγορία Ονομαζόταν Super Extra, απο την Περίοδο 2012/13 επανήθλε η παλιά Ονομασία δλδ Α' Κατηγορία





Google+ Badge