Πέμπτη, 5 Ιουνίου 2014

Πρωταθλητές ΕΠΣ Κεφαλληνίας-Ιθάκης (ver 2)

Αρχικά άνηκε στην Δύναμη της ΕΠΣ Πατρών


1980/81 ΠΑΚΣ Ολυμπιακός Αργοστολίου
1981/82 ΑΟ Κεφαλληνιακός
1982/83 ΠΑΚΣ Ολυμπιακός Αργοστολίου
1983/84 ΑΟ Κεφαλληνιακός
1984/85 ΠΑΚΣ Ολυμπιακός Αργοστολίου
1985/86 ΑΟ Παλληξουριακός
1986/87 ΑΟ Κεφαλληνιακός
1987/88 ΑΟ Κεφαλληνιακός
1988/89 ΠΑΚΣ Ολυμπιακός Αργοστολίου
1989/90 ΑΟ Παλληξουριακός
1990/91 ΠΑΟ Εύγερος Φαρακλάδων Αργοστολίου
1991/92 ΠΑΟ Παγκεφαλληνιακός
1992/93 ΑΟ Κεφαλληνιακός
1993/94 ΑΟ Παλληξουριακός
1994/95 ΑΟ Κεφαλληνιακός
1995/96 ΑΟ Αστέρας Ληξουρίου
1996/97 ΑΟ Παλληξουριακός
1997/98 ΠΑΟ Εύγερος Φαρακλάδων Αργοστολίου
1998/99 ΑΟ Παλληξουριακός
1999/00 ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης
2000/01 ΑΟ Παλληξουριακός
2001/02 ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης
2002/03 ΑΟ Λειβαθώ Κεραμείων
2003/04 ΑΟ Παλληξουριακός
2004/05 ΑΟ Λειβαθώ Κεραμείων
2005/06 ΑΟ Ανωγής Αγίας Θεκλής
2006/07 ΑΟ Λειβαθώ Κεραμείων
2007/08 ΠΟΚΑΠ Παπυργιάκος
2008/09 ΑΟ Λειβαθώ Κεραμείων
2009/10 ΠΑΚΣ Ολυμπιακός Αργοστολίου
2010/11 ΑΟ Εικοσμίας Βλαχάτων
2011/12 ΑΟ Διλινάτα
2012/13 ΑΕ Κεφαλληνίας
2013/14 ΑΕ Κεφαλληνίας

Πρωταθλητές ΕΠΣ Κέρκυρας (ver 2)

1951/52   
1952/53    ΠΑΟ Άρης Κέρκυρας
1953/54   
1954/55    ΠΑΟ Άρης Κέρκυρας
1955/56    ΠΑΟ Άρης Κέρκυρας
1956/57   
1957/58   
1958/59   
1959/60    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1960/61   
1961/62   
1962/63   
1963/64   
1964/65    ΠΑΟ Άρης Κέρκυρας
1965/66    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1966/67    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1967/68   
1968/69   
1969/70    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1970/71    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1971/72    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1972/73    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1973/74    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1974/75    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1975/76    ΑΟ Κέρκυρας
1976/77    ΑΟ Κέρκυρας
1977/78    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1978/79    ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
1979/80    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1980/81   
1981/82   
1982/83    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1983/84   
1984/85    ΠΑΟ Kορακιάνας
1985/86    ΑΟ Παλευκιμμαϊκός
1986/87    ΟΦ Αγίου Ματθαίου
1987/88    ΑΟ Παλευκιμμαϊκός
1988/89    ΑΠΣ Ολυμπιάδα Καρουσάδων
1989/90    ΑΠΣ Ολυμπιακός Μαντουκιού
1990/91    ΑΟ Παλευκιμμαϊκός
1991/92    ΑΠΣ Ολυμπιάδα Καρουσάδων
1992/93    ΑΠΣ Ολυμπιακός Μαντουκιού
1993/94    ΑΟ Κασσιώπη
1994/95    ΟΦ Αγίου Ματθαίου
1995/96    ΑΕ Λευκίμμης
1996/97    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
1997/98    ΑΣ Θιναλιακός Αχαράβης
1998/99    ΑΕ Λευκίμμης
1999/00    ΟΦ Αγίου Ματθαίου
2000/01    ΑΕ Φαιάκων
2001/02    ΟΦ Αγίου Ματθαίου
2002/03    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
2003/04    ΑΕ Φαιάκων
2004/05    ΑΠΣ Κρόνος Αργυράδων
2005/06    ΟΦ Αγίου Ματθαίου
2006/07    ΑΣ Βολίδα Κάτω Γαρούνα
2007/08    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
2008/09    ΑΕ Λευκίμμης
2009/10    ΑΠΣ Όλυμπος Κέρκυρας
2010/11    ΑΟ Κασσιώπη
2011/12    ΑΠΣ Αναγέννηση Περιβολίου
2012/13    ΟΦ Αγίου Ματθαίου
2013/14    ΑΟ Σιναράδων

Πρωταθλητές ΕΠΣ Καστοριάς (ver. 2)


1977/78 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
1978/79 ΑΟ Κέλετρον Καστοριάς
1979/80 Δόξα Κορησού 1953
1980/81 ΑΣ Πενταυρίσου
1981/82 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
1982/83 ΑΓΣ Ηρακλής Πολυκάρπης
1983/84 ΑΓΣ Φλατσάτα Οινόης
1984/85 ΑΕ Καστοριάς 
1985/86 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
1986/87 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
1987/88 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
1988/89 ΑΓΣ Ηρακλής Πολυκάρπης
1989/90 ΑΓΣ Φλατσάτα Οινόης
1990/91 ΑΓΣ Ηρακλής Πολυκάρπης
1991/92 ΑΣ Νταηλάκη Καστοριάς
1992/93 ΑΓΣ Ηρακλής Πολυκάρπης
1993/94 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
1994/95 ΑΕ Καστοριάς 
1995/96 Γράμμος Μαυροχωρίου
1996/97 Ορεστιάδα Πορίας
1997/98 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
1998/99 ΑΕ Καστοριάς 
1999/00 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
2000/01 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
2001/02 Δόξα Κορησού 1953
2002/03 ΑΟ Κάστωρ Καστοριάς
2003/04 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
2004/05 ΑΓΣ Φλατσάτα Οινόης
2005/06 ΑΕ Γραμμοχωρίων
2006/07 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
2007/08 ΑΟ Κάστωρ Καστοριάς
2008/09 ΑΣ Πενταυρίσου
2009/10 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
2010/11 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς
2011/12 ΑΣ Παναργειακός Άργους Ορεστικού
2012/13 ΑΓΣ Καστοριά
2013/14 ΑΣ Αστραπή Μεσοποταμιάς

Πρωταθλητές ΕΠΣ Καρδίτσας (ver. 2)


1968/69 Δόξα Μοσχολουρίου
1969/70 ΑΟ Καρδίτσας
1970/71 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1971/72 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1972/73 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1973/74 Δόξα Μοσχολουρίου
1974/75 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1975/76 ΑΟ Καρδίτσας
1976/77 ΑΟ Καρδίτσας
1977/78 ΑΟ Σοφάδων
1978/79 α: ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά

β: ΑΣ Διγενής Αρτεσιανού
1979/80 ΑΟ Σοφάδων
1980/81 ΑΣ Διγενής Αρτεσιανού
1981/82 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1982/83 ΑΟ Καλογραινών Πάμισσος
1983/84 ΑΟ Καρδίτσας
1984/85 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1985/86 ΑΟ Καρδίτσας
1986/87 ΑΟ Νίκη Καρδίτσας
1987/88 ΑΟ Αστήρ Καρδίτσας
1988/89 ΑΟ Νίκη Καρδίτσας
1989/90 ΑΟ Σοφάδων
1990/91 α: ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά

β: ΑΟ Αστήρ Καρδίτσας
1991/92 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1992/93 ΑΟ Σοφάδων
1993/94 ΑΣ 'Αρης Σοφάδων
1994/95 ΑΟ Καρδίτσας
1995/96 ΑΣ Ατρόμητος Παλαμά
1996/97 ΑΣ Ηρακλής Καρδιτσομαγούλας
1997/98 ΑΣ Ερμής Μαυραχάδων
1998/99 ΑΣ Ηρακλής Καρδιτσομαγούλας
1999/00 ΑΣ 'Αρης Σοφάδων
2000/01 ΑΟ Αστήρ Καρδίτσας
2001/02 ΑΕ Καπροχωρίου
2002/03 ΑΟ Καρδίτσας
2003/04 ΑΟ Ταυρωπός Καρδίτσας
2004/05 ΑΟ Αστήρ Καρδίτσας
2005/06 ΑΣ Ηρακλής Σοφάδων
2006/07 ΑΟ Αστήρ Καρδίτσας
2007/08 ΑΟ Καρδίτσας
2008/09 ΑΕ Μουζακίου
2009/10 ΑΟ Ταυρωπός Καρδίτσας
2010/11 ΑΟ Ταυρωπός Καρδίτσας
2011/12 ΑΕ Λεονταρίου
2012/13 ΑΟ Μυρίνης
2013/14 ΑΟ Σελλάνων

Πρωταθλητές ΕΠΣ Θεσπρωτίας (ver. 2)


1984/85 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
1985/86 ΑΣ Άρης Φιλιατών
1986/87 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
1987/88 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
1988/89 Θυαμίς Καστρίου
1989/90 Σπάρτακος Γραικοχωρίου
1990/91 ΑΣ Άρης Φιλιατών
1991/92 ΑΕ Νέας Σελεύκιας
1992/93 Σούλι Παραμυθιάς
1993/94 ΑΣ Άρης Φιλιατών
1994/95 Αστήρ Παραποτάμου
1995/96 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
1996/97 Αστήρ Παραποτάμου
1997/98 ΑΕ Νέας Σελεύκιας
1998/99 ΑΣ Άρης Φιλιατών
1999/00 ΑΕ Νέας Σελεύκιας
2000/01 Αστήρ Παραποτάμου
2001/02 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
2002/03 Αστήρ Παραποτάμου
2003/04 ΑΕ Νέας Σελεύκιας
2004/05 Πυρσός Ελευθερίου
2005/06 ΑΣ Άρης Φιλιατών
2006/07 Σούλι Παραμυθιάς
2007/08 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
2008/09 Σούλι Παραμυθιάς
2009/10 ΑΣ Άρης Φιλιατών
2010/11 Αστήρ Παραποτάμου
2011/12 Κεραυνός Θεσπρωτικού
2012/13 ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
2013/14 Δόξα Γαρδικίου

Πρωταθλητές ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ver.2)



Στην Ένωση συμπεριλαμβάνονταν αρχικά και οι  υπόλοιπες ΕΠΣ της Κρήτης. Πρώτη Αποσπάστηκε η ΕΠΣ Χανιών, και αργότερα σταδιακά αποχώρησαν και οι υπέλειπες δημιουργώντας σταδιακά της ΕΠΣ Λασιθίου και ΕΠΣ Ρεθύμνης.

1928/29    ΟΦΗ
1929/30   
1930/31   
1931/32   
1932/33   
1933/34   
1934/35   
1935/36   
1936/37   
1937/38   
1938/39   
1939/40   
1940/41   
1941/42   
1942/43   
1943/44   
1944/45   
1945/46   
1946/47   
1947/48   
1948/49   
1949/50    Ερμής Ηρακλείου
1950/51    ΕΓΟΗ Ηρακλείου
1951/52    ΟΦΗ
1952/53    ΓΣ Εργοτέλης
1953/54    ΟΦΗ
1954/55    ΟΦΗ
1955/56    ΟΦΗ
1956/57    ΟΦΗ
1957/58    ΟΦΗ
1958/59    ΟΦΗ
1959/60    ΟΦΗ
1960/61    ΟΦΗ
1961/62   
1962/63   
1963/64   
1964/65   
1965/66    Νίκη Σητείας
1966/67   
1967/68    ΓΣ Εργοτέλης
1968/69    ΠΑΣΑ Ηρόδοτος Νέας Αλικαρνασσού
1969/70    ΓΣ Εργοτέλης
1970/71    ΠΟ Ατσαλένιος
1971/72    ΠΑΣΑ Ηρόδοτος Νέας Αλικαρνασσού
1972/73    ΝΑΠΟ Ποσειδών Ηρακλείου
1973/74    ΠΟ Ατσαλένιος
1974/75    ΓΣ Εργοτέλης
1975/76    ΠΑΣΑ Ηρόδοτος Νέας Αλικαρνασσού
1976/77    ΓΣ Εργοτέλης
1977/78   
1978/79   
1979/80    ΑΟ Αγίου Νικολάου Λασιθίου
1980/81    ΝΑΠΟ Ποσειδών Ηρακλείου
1981/82   
1982/83    ΕΓΟΗ Ηρακλείου
1983/84    ΝΑΠΟ Ποσειδών Ηρακλείου
1984/85    Α) ΠΟ Ατσαλένιος
                Β) ΑΟ Τυμπάκιου
1985/86    Α) ΝΑΠΟ Ποσειδών Ηρακλείου
               Β) Τυλισός
1986/87    Μινωική
1987/88    ΠΟ Ατσαλένιος
1988/89    ΝΑΠΟ Ποσειδών Ηρακλείου
1989/90    ΕΓΟΗ Ηρακλείου
1990/91    ΑΕ Κατσάμπα
1991/92    ΑΟ Τυμπάκιου
1992/93    ΣΦ Ολυμπιακός Χερσονήσου
1993/94    ΑΟ Τυμπάκιου
1994/95    ΠΟ Ατσαλένιος
1995/96    ΠΑΝΟ Μαλλίων
1996/97    ΠΟ Ατσαλένιος
1997/98    ΠΑΝΟ Μαλλίων
1998/99    ΟΦΗ  94
1999/00    ΣΦ Ολυμπιακός Χερσονήσου
2000/01    ΠΑΣΑ Ηρόδοτος Νέας Αλικαρνασσού
2001/02    ΠΑΣΑ Ηρόδοτος Νέας Αλικαρνασσού
2002/03    Μινωική
2003/04    ΑΕ Κατσάμπα
2004/05    ΑΟ Τυμπάκιου
2005/06    ΠΑΟ Κρουσώνα
2006/07    Μοχός
2007/08    Ασίτες
2008/09    ΑΓΣ Ρουβάς
2009/10    Ασίτες
2010/11    ΑΟ Ζάρου
2011/12    ΑΕΚ Τσαμπουράκης
2012/13    ΑΟ Ζάρου
2013/14    ΑΟ Ζάρου


 

Google+ Badge