Τετάρτη, 4 Απριλίου 2012

Τελικοί Κυπέλλου ΕΠΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ

Από το 1971/72 έως το 1981/82 διεξάγονταν  δυο διοργανώσεις. Στον Βόρειο τομέα αγωνίζονταν οι ομάδες του νομού ηπείρου, και στο νότιο τομέα οι ομάδες από την Άρτα και Πρέβεζα/Λευκάδα Οι νικητές έπαιζαν στον Μεγάλο τελικό του κυπέλλου Της ΕΠΣ Ηπείρου.



1971/72    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Π.Α.Σ. Πρέβεζα    1:0
1972/73    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Διαγόρας Κομμένου Άρτας    4:4 παρ. 5-4 πεν.
1973/74    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Φοίνιξ Λευκάδας    2:3 παρ. (1:1 κ.α.)
1974/75    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Α.Σ. Τηλυκράτης Λευκάδας    1:1 κ.α/παρ. 5-4 πεν.
1975/76    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Γ.Α.Σ. Αναγέννηση Άρτας    0:3
1976/77    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    Π.Α.Σ. Πρέβεζα    1:3
1977/78    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Γ.Α.Σ. Αναγέννηση Άρτας    1:2
1978/79    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    Π.Α.Σ. Πρέβεζα    1:0 παρ. (0:0 κ.α)
1979/80    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    Π.Α.Σ. Αμβρακικός Βόνιτσας    1:0
1980/81    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    Αχιλλέας Νεοχώριου Άρτας    3:1
1981/82    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Π.Α.Ο. Πεντέλη    5:0
1982/83    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    Α.Σ. Θύελλα Ελεούσας    1:1 κ.α./παρ. (5-4 πεν)
1983/84    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Π.Α.Ο. Πεντέλη    3:1
1984/85    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Α.Ο. Πεδινής    3:0
1985/86    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Α.Σ. Σταυραετός Συρράκου    3:3 παρ. (2:2 κ.α.) 4-2 πεν.
1986/87    Π.Α.Σ. Γιάννινα Ερασ.    Α.Μ.Σ. Πίνδος Κόνιτσας    2:0
1987/88    Α.Σ. Θύελλα Ελεούσας    Α.Ο. Βελισσάριος    1:0
1988/89    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    1:0
1989/90    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    Α.Ο. Βελισσάριος    3:2
1990/91    Π.Α.Σ. Γιάννινα Ερασ.    Κόντσικας Α.Ο. Ιωαννίνων    5:0
1991/92    Σταυράκι    Ολυμπιακός Βοτανικού    3:0 παρ. (0:0 κ.α.)
1992/93    Α.Π.Σ. Θύελλα Κατσικά    Α.Ο. Βελισσάριος    2:1
1993/94    Α.Σ. Θύελλα Ελεούσας    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    2:1
1994/95    Κόντσικας Α.Ο. Ιωαννίνων    Α.Μ.Σ. Πίνδος Κόνιτσας    4:1
1995/96    Α.Σ. Θύελλα Ελεούσας    Σταυράκι    1:0
1996/97    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    Π.Α.Σ. Πασσαρών Ροδοτοπίου    1:0
1997/98    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    Α.Ε. Πραμάντων    4:0
1998/99    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    Π.Α.Ο. Κρύας    3:0
1999/00    Π.Α.Σ. Πασσαρών Ροδοτοπίου    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    3:1
2000/01    Αετός Πετσαλίου    Αετός Χαροκοπίου    4:0
2001/02    Π.Α.Σ. Αβέρωφ    Π.Α.Σ. Ολυμπιακός Βοτανικού    4:1
2002/03    Π.Α.Σ. Πασσαρών Ροδοτοπίου    Π.Α.Σ. Ολυμπιακός Βοτανικού    2:0
2003/04    Π.Α.Σ. Αβέρωφ    Π.Α.Σ. Πασσαρών Ροδοτοπίου    2:0
2004/05    Α.Ε. Γιάννενα    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    2:1
2005/06    Α.Ε. Δόξα Κρανούλας    Α.Σ. Σταυραετός Συρράκου    5:2
2006/07    Α.Σ. Σταυραετός Συρράκου    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    1:0
2007/08    Α.Ο. Ανατολής Ιωάννινα    Χαροκόπι    3:1
2008/09    Α.Σ. Θύελλα Ελεούσας    Α.Ε. Μικρασιατών    1:1 κ.α./παρ. (3-2 πεν.)
2009/10    Α.Ε. Μικρασιατών    Προοδευτική Περάματος Α.Ο    3:1 παρ. (1:1 κ.α.)
2010/11    Α.Ε. Μικρασιατών    Α.Σ. Θύελλα Ελεούσας    2:1
2011/12    Αλμυρός Βουνοπλαγιάς    Α.Ο. Πεδινής    1:1 παρ. (0:0 κ.α.) 3-2 πεν.
Δημοσίευση σχολίου

Google+ Badge