Τρίτη, 3 Απριλίου 2012

Πρωταθλητές ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

1971/72    ΜΓΣ Ελπίς Προβατά            
1972/73    ΜΓΣ Ελπίς Προβατά            
1973/74    ΜΓΣ Ελπίς Προβατά            
1974/75                
1975/76                
1976/77    ΓΣ Άρης Σκοτούσας            
1977/78                
1978/79                
1979/80                
1980/81    ΓΣ Άρης Σκοτούσας            
1981/82                
1982/83    ΓΣ Άρης Σκοτούσας            
1983/84                
1984/85    ΑΣ Σέρρες '85            
1985/86    Σερραϊκός            
1986/87                
1987/88    ΑΣ Σέρρες '85            
1988/89                
1989/90                
1990/91    α) ΠΑΟ Αναγέννηση Νέου Πετριτσίου            
                β) ΠΣ Θρακικός Άνω Μητρουσίου            
1991/92                
1992/93    ΑΣ Σέρρες '85            
1993/94                
1994/95                
1995/96                
1996/97                
1997/98    α) Εθνικός ΓΣ Σιδηροκάστρου            
                β) ΑΟ Οδυσσέας Αναγέννησης            
                Τελικός Play-Off: Εθνικός ΓΣ Σιδηροκάστρου - ΑΟ Οδυσσέας Αναγέννησης ... 2:2, 1:0
                
1998/99    ΜΓΣ Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας            
                
1999/00    α) ΜΓΣ Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας            
                β) ΑΜΓΣ Πανσουλιακός            
                Τελικός Play-Off: ΜΓΣ Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - ΑΟ Οδυσσέας Αναγέννησης ... 3:2 παρ. (2:2 κ.α.)    
                
2000/01    α) ΑΟ Οδυσσέας Αναγέννησης            
                β) ΠΣ Παραλιμνίου "Ο Απόλλων"            
               Τελικός Play-Off: ΑΟ Οδυσσέας Αναγέννησης - ΠΣ Παραλιμνίου "Ο Απόλλων" ...3:1                  
2001/02    α) Εθνικός ΓΣ Σιδηροκάστρου            
                β) ΠΣ Παραλιμνίου "Ο Απόλλων"            
               Τελικός Play-Off: ΠΣ Παραλιμνίου "Ο Απόλλων"    Εθνικός ΓΣ Σιδηροκάστρου    3:1    
                
2002/03    α) ΑΜΓΣ Κεραυνός Μεγαλοχωρίου            
                β) Βισαλτιακός ΠΟ Νιγρίτας            
               Τελικός Play-Off: ΑΜΓΣ Πανσουλιακός    ΜΓΣ Καλών Δενδρών "Ο Πυθαγόρας"    2:1    
                
2003/04    α) ΜΓΣ Ελπίς Προβατά            
                β) Βισαλτιακός ΠΟ Νιγρίτας            
                Τελικός Play-Off: Βισαλτιακός ΠΟ Νιγρίτας    ΑΕ Χρυσού    2:1    
                
2004/05    α) ΑΕ Ποντίων Σερρών            
                β) ΜΓΣ Ασπίς Δραβήσκου            
               Τελικός Play-Off: ΑΟ Οδυσσέας Αναγέννησης    ΑΕ Χρυσού    1:0    
                
2005/06    α) ΑΕ Ποντίων Σερρών            
                 β) ΜΓΣ Ασπίς Δραβήσκου            
                 Τελικός Play-Off: ΜΓΣ Ασπίς Δραβήσκου    ΑΕ Χρυσού    0:0 κ.α./παρ. (5-4 πεν.)    
                
2006/07    α) ΑΕ Ποντίων Σερρών            
                β) ΓΣ Δόξα Νέου Σκοπού            
                Τελικός Play-Off: ΑΕ Χρυσού    ΕΣ Εθνικός Γαζώρου    1:0    
                
2007/08    α) ΑΜΣ Δόξα Βυρωνείας            
                 β) ΠΣ Ηρακλής Μονόβρυσης            
                Τελικός Play-Off: Πανσερραϊκή Αθλητική Ένωση    ΠΣ Ηρακλής Μονόβρυσης    4:0    
                
2008/09    α) ΑΠΣ Ολυμπιακός Ροδόπολης            
                 β) ΑΠΣ Αστήρ Αμπέλων/Λιδαδερίου            
                Τελικός Play-Off: ΜΓΣ Μέγας Αλέξανδρος Γεφυρουδίου    ΜΓΣ Ασπίς Τέρπνης    4:0    
                
2009/10    α) ΜΓΣ Δόξα Κοίμησης            
                β) ΑΠΣ Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης            
               Τελικός Play-Off: ΑΠΣ Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης    ΜΓΣ Δόξα Κοίμησης    1:0    
                
2010/11    α) Εθνικός ΓΣ Σιδηροκάστρου            
                β) ΑΕ Χρυσού            
                Τελικός Play-Off: Εθνικός ΓΣ Σιδηροκάστρου    ΑΠΣ Ολυμπιακός Ροδόπολης    2:0    
                
2011/12    α) ΑΣ Άνω Ποροΐων "Ο Διγενής"            
                 β) ΑΠΣ Πήγασος Σερρών            
                Τελικός Play-Off: ΑΠΣ Ολυμπιακός Ροδόπολης    ΑΕ Νιγρίτας    4:1   


Α κ Β υποδηλώνουν τους ομίλους της κανονικής περιόδου. Μετά το πέρας της αρχίζουν τα Play-Offs, για την ανάδειξη του Πρωταθλητή της Ένωσης, όπου συμμετέχουν οι 4 πρώτοι (Συνολικά 8 Ομάδες).

Ο Νικητής Προβιβάζεται στην Δ΄Εθνική Κατηγορία.


Δημοσίευση σχολίου

Google+ Badge